Vyhledat

Reakce na veřejnou výzvu Dana Novotného

Dnes jeden z kandidátů na prezidenta Českého svazu házené Dan Novotný zveřejnil výzvu určenou kandidátům na prezidenta Českého svazu házené a členy Exekutivy Českého svazu házené s názvem „Házená na křižovatce…“ (https://hazenavolby2021.cz/hazena-na-krizovatce-vyzva-a-prosba-smerem-ke-kandidatum-do-exekutivy-csh-a-kandidatum-na-prezidenta-ceskeho-svazu-hazene/). Reagoval tak do jisté míry na další dnešní veřejné prohlášení, které na sociálních sítích publikovala Hanka Kaczkowská z platformy Házet nás baví.


S obsahem obou textů se plně ztotožňuji a připojuji se v maximální možné míře ke snahám o sjednocení našeho hnutí. Prožíváme velmi nešťastné období. V krátké době ukončuje předčasně svoji činnost už třetí svazové vedení, někteří členové exekutivy opakovaně demonstrativně odstupují ze svých funkcí. V čele svazu stojí exekutiva, která morální mandát vládnout ztratila už dávno. Volba nového vedení se však neustále odkládá, nejistota a úpadek našeho sportu se víc a víc prohlubuje. V časech, kdy celé hnutí neskutečně trpí zastavením sportovní činnosti, marníme čas hádkami a spory, místo toho, abychom intenzivně připravovali jasný strategický plán na restart, který bude muset po odeznění covidové krize přijít.

To vše se děje v době, kdy celý házenkářský svět upírá zrak na závěrečné boje mistrovství světa v Egyptě. Šampionátu, který vstoupí do historie celkovým počtem, a především rozmanitostí zúčastněných týmů, ale také sportovními arénami bez diváků a bohužel pro nás také velmi diskutovaným odřeknutím účasti ze strany našeho reprezentačního týmu. Období, které by jinak mediálně rozvoji házené neskutečně přálo, využíváme takřka každý den k prezentaci našich vnitřních neshod ve sdělovacích prostředcích.

V časech, kdy celé hnutí neskutečně trpí zastavením sportovní činnosti, marníme čas hádkami a spory, místo toho, abychom intenzivně připravovali jasný strategický plán na restart, který bude muset po odeznění covidové krize přijít.

Tento stav musí okamžitě skončit. Česká házená potřebuje ke svému rozvoji především stabilitu. Veřejně se tedy přihlašuji ke společné odpovědnosti a jsem připraven okamžitě zahájit jednání s ostatními kandidáty na prezidenta Českého svazu házené a kandidáty do Exekutivy Českého svazu házené, které vyústí v dohodu na vytvoření společného týmu. Týmu, do kterého každý z nás vloží to profesně nejlepší, co může české házené nabídnout. Budu od této chvíle podporovat veškeré snahy, které umožní přípravu takové strategie, která zajistí našemu hnutí tolik potřebnou stabilitu na více jak jedno volební období.


Souhlasím s Danem Novotným, že každý z kandidátů může ve společném projektu najít svoji plnohodnotnou roli. Pojďme ji tedy společně hledat. Kontaktoval jsem tedy už oba zbývající kandidáty na prezidenta Českého svazu házené a požádal je o návrhy termínů naší společné schůzky.

207 zobrazení0 komentář