Vyhledat

Dotazy Exekutivě ČSH ve věci neúčasti reprezentačního výběru mužů České republiky na MS 2021

Jak jsme již s Danem Novotným avizovali, sestavili jsme společně soubor zásadních otázek, jejichž zodpovězení by mělo pomoci vyjasnit aktuální situaci, a tyto otázky dnes odeslali Exekutivě ČSH. Důvodem, proč chceme v této věci vystupovat společně je skutečnost, že nechceme tuto událost využívat jako předmět vzájemného předvolebního klání a současně nechceme zatěžovat duálním způsobem členy Exekutivy ČSH a dotčené osoby, které jsou s touto záležitostí formálně spojeny.


Ve vzájemné shodě jsme konstatovali, že neúčast českých reprezentantů na mistrovství světa vnímáme jako bezprecedentní záležitost, která ovlivní negativně nejen členy našeho svazu, ale i vnímání našeho sportu širokou sportovní i nesportovní veřejností. Jsme oba přesvědčení, že bylo v našich silách zajistit taková opatření, která by umožnila bezpečnou účast našich reprezentantů na světovém šampionátu.

Požádali jsme Exekutivu ČSH, jako jedni z mnoha členů našeho hnutí, o vypracování odpovědí na celkem 53 otázek ze tří tematických oblastí. Odpovědi nám totiž umožní provést detailní analýzu problému, s vysokou mírou pravděpodobnosti určit důvody neúčasti reprezentačního týmu na takto významném sportovním podniku, a především pak nastavit taková účinná opatření, která zamezí budoucímu opakování této situace.


Vzhledem k vážnosti situace jsme Exekutivu ČSH požádali, aby bylo k těmto dotazům ze strany odpovědných osob přistupováno s maximální prioritou a odpovědi na ně nám byly poskytnuty ve lhůtě maximálně 3 pracovních dnů. Požádali jsme také o jejich souběžné zveřejnění prostřednictvím interní svazové komunikace (H-net) tak, aby k těmto informacím měli přístup zástupci celého našeho hnutí a měli možnost případně doplnit či nově definovat související témata.

Odpovědi na otázky nám umožní provést detailní analýzu problému, s vysokou mírou pravděpodobnosti určit důvody neúčasti reprezentačního týmu na takto významném sportovním podniku, a především pak nastavit taková účinná opatření, která zamezí budoucímu opakování této situace.

Současně jsme požádali jednotlivé členy Exekutivy ČSH o jejich krátké osobní vyjádření k celé situaci. Byla to Exekutiva Českého svazu házené, která přijala rozhodující usnesení. Dosud jsme však zaznamenali mediální výstupy pouze od prezidenta ČSH Jaroslava Chvalného a člena exekutivy a předsedy reprezentační komise mužů Daniela Čurdy. Názor dalších členů exekutivy nám, ani dalším členům našeho hnutí, není znám.


Doufejme společně, že na tyto položené otázky dostaneme plnohodnotné odpovědi a budeme tak schopni provést analýzu toho, co se v posledních dnech opravdu událo. Emoce z nás asi jen tak nevyprchají. Mnoho z Vás mi píše emaily a textové zprávy, stovky fanoušků diskutují na sociálních sítích. Všichni jsme neskutečně naštvaní z toho, co se stalo. Pokusme se ale celou věc spravedlivě posoudit a v případě, že najdeme jakákoliv pochybení, pak společně trvejme na tom, aby byly vyvozeny odpovídající důsledky.


Dotazy_Exekutiva_MS_2021
.pdf
Download PDF • 185KB

788 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše